See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: CAD konstruktion påbyggnad 2026, Arbetsmarknadsutbildning
Beskrivning: Efter avslutad utbildning ska deltagaren fått fördjupande och breddade kunskaper och färdigheter i CAD-konstruktion samt ha blivit väl förberedd på hur det är att arbeta i producerande företag eller som konsult. Syftet med utbildningen är att den ska bidra till att branschen tillgodoses med kompetent arbetskraft och på detta sätt minska deltagares tid i arbetslöshet.
Intern identifierare: Af-2026/0021 0881
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandets viktigaste kännetecken: Öppet förfarande.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80000000 Undervisning och utbildning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: CAD konstruktion påbyggnad 2026, arbetsmarknadsutbildning
Intern identifierare: 1879317-0
Huvudklassificering (cpv): 80400000 Vuxen- och annan undervisning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Stockholm
Intern identifierare: 1879318-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsgivarens bekräftelse
Beskrivning: Anbudsgivarens bekräftelse på att anbudet accepteras i sin helhet
Intern identifierare: 1879319-2