364383-2018 - ResultatSverige-Tanumshede: Räddningsfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tankbil till räddningstjänsten
Referensnummer: 2018/0249
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34114110 Räddningsfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är leverans av en fabriksny, färdigpåbyggd tankbil till Räddningstjänsten med placering i Hamburgsund. Leverans ska ske senast 31.12.2018.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34144210 Brandfordon, 34144212 Brandbilar med vattentank, 34144213 Brandbilar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen