Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Säkerhetstjänster Sveriges Domstolar
Referensnummer: 617/2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79417000 Konsulttjänster för säkerhet
II.1.4.
Kort beskrivning
Säkerhetstjänster för Sveriges Domstolar
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 120 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79417000 Konsulttjänster för säkerhet, 79710000 Säkerhetstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Säkerhetstjänster för Sveriges Domstolar innehållande bland annat: ordningsvakt i säkerhetskontroll vid domstol, ronderande tjänster, stationärbevakning samt larmutryckning m.m