36450-2023 - ResultatSverige-Härnösand: Servering av skolmåltider
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skolmåltider till Hällsboskolan i Umeå
Referensnummer: 2 STO-2022/590
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55523100 Servering av skolmåltider
II.1.4.
Kort beskrivning
Specialpedagogiska skolmyndigheten, SPSM, har för avsikt att upphandla skolmåltider till Hällsboskolan.
Tjänsten omfattar tillagning och leverans av lunch, samt tillhandahållande av serveringsporslin och utrustning för beredning och servering.
Antal lunchportioner är i dagsläget ca 80 per skoldag
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55322000 Tillagning av måltider, 55521200 Måltidsleveranser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen