2. Förfarande
Förfarande
Titel: Avtal Svart fiber och Internetaccess 2026
Beskrivning: Upphandlingen avser Svartfiber samt Internet access med DDoS-skydd till Soltak AB. Anbud ska lämnas på hela upphandlingen. Mer om upphandlingen enligt upphandlingsdokument.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 72411000 Internetleverantörer, 72420000 Internetutvecklingstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Svartfiber samt Internetaccess med DDoS-skydd