364512-2021 - ResultatSverige-Kristianstad: Möbler
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Återbrukade möbler med tillhörande tjänster
Referensnummer: 2020-O001387
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39100000 Möbler
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen av återbrukande möbler med tillhörande tjänster består av nedan områden:
1. Inköp av Återbrukade/Begagnade möbler avsedda för patientnära miljöer och personalnära miljöer.
2. Magasinering av möbler och inredning
3. Korttidshyra;
4. Inventeringstjänst
5. Försäljning av möbler till Leverantör
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50850000 Reparation och underhåll av möbler, 79931000 Inredningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
3. Korttidshyra