364517-2021 - ResultatSverige-Östersund: Personbilar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Operationell leasing Almi Företagspartner AB
Referensnummer: UH-2021-10
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34110000 Personbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Almi Företagspartner AB har beslutat att införa tjänsten förmånsbilar som operationell Leasing i koncernen inklusive administrationen. Tidigare har de berättigade till tjänste/förmånsbil i våra dotterbolag m.fl. ordnat det på egen hand utan någon samordning från koncernen. Vi har nu en koncerngemensam policy som samtliga berättigade ska följa. Avtalstiden är fyra (4) år.
Uppdraget omfattar i huvudsak tillhandahållande av operationell leasing med en leasingperiod på 48 månader. I nuläget har vi ingen leverantör för tjänsten. Volymen uppskattas till ca. 30 st bilar.
Sista dag för anbud är 2021-07-07
Välkommen med er ansökan!
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Operationell leasing