2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fönsterputs - Söder
Beskrivning: Denna upphandling avser fönsterputsning och omfattar både avrop till fast pris och genom förnyad konkurrensutsättning. De objekt som efterfrågar fast pris och som omfattas av upphandlingen är inom området Söder, se bilaga Adresslista. Avtal kommer att tecknas med tre (3) leverantörer, förutsatt att tillräckligt många anbud uppfyller samtliga krav. Objekt där fast pris efterfrågas beskrivs kortfattat i de bifogade objektsbeskrivningarna, se bilaga Objektsbeskrivningar. Upphandlingen omfattar totalt 48 objekt för fast pris, varav några objekt består av flera delobjekt, totalt 60 objekt inklusive delobjekt. Anbudsgivare ska lämna anbudspris på samtliga objekt.
Intern identifierare: 167/26
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90911300 Fönsterputsning
Ytterligare klassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90910000 Städning, 90911200 Städning av byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Fönsterputs - Söder