2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsulttjänster inom Radonutredning
Beskrivning: Upphandling avser besiktning och inventering av fastigheter för att kontrollera förekomster av radon. Uppdrag kan innefatta radonprojektering, utförandehandledning samt sakkunnig kontroll av alla slags radonåtgärder. Upphandlingen ligger till grund för ramavtal med en leverantör och planeras starta 2024-10-01. Familebostäder emotser ert anbud!
Intern identifierare: FAM-2024-00559
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning
Ytterligare klassificering (cpv): 71312000 Byggnadsteknisk rådgivning, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71315200 Byggkonsulttjänster, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster, 71621000 Teknisk analys eller konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000