36457-2026 - Resultat
Sverige – Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten – Linjeunderhåll järnväg, Ostkustbanan.
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Linjeunderhåll järnväg, Ostkustbanan.
Beskrivning: Basunderhåll järnväg. Linjeunderhåll på Ostkustbanan. Entreprenad i Trafikverkets regi.
Intern identifierare: KOM-408131
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45230000 Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Linjeunderhåll järnväg, Ostkustbanan.