Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Entreprenad flerbostadshus med tillhörande markarbeten.
Referensnummer: UH-2016-18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44112000 Diverse byggnadskonstruktioner
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avser byggentreprenad till Skelleftebostäder AB (”SKEBO”) att upphandla nybyggnad av flerbostadshus innefattande preliminärt 130 lägenheter med markarbeten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44112000 Diverse byggnadskonstruktioner, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder, 45211300 Byggnation av bostäder
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen