36469-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reservelektricitetsaggregat – DCO Reservkraft
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelDCO Reservkraft
BeskrivningReservkraftsanläggning inkl. installation och driftsättning ("nyckelfärdig leverans") för Sunets datacenter DC Orion ("DCO") i Kalix.
Intern identifierare2.5-2024-06914
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 31682500 Reservelektricitetsaggregat
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000