Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ekonomisystem 2021
Referensnummer: 2018/56
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48812000 Ekonomiska informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ett gemensamt ekonomisystem för kommunerna Essunga, Grästorp, Götene, Lidköping, Skara samt Vara. Upphandlande myndighet är Kommunalförbundet Göliska IT.
Sista anbudsdag
Anbudet ska vara Köparen tillhanda senast: 2019-11-04 23:59.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48000000 Programvara och informationssystem, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen