Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Evaluation of Sida’s strategic partnership for Humanitarian Assistance
The purpose of the evaluation is to give Sida a basis for the selection of the most relevant and effective humanitarian actors as future partners to Sida’s humanitarian assistance. The evaluation may also be of use to the evaluated organisations as an input on their performance.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 7 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79419000 Utvärderingskonsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kontraktets, ramavtalets eller det dynamiska inköpssystemets löptid Start: 06/09/2019Slut: 05/09/2020
Detta kontrakt kan förlängas: nej