364822-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Alingsås: Mötes- och konferenstjänster på hotell
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dagkonferenser
Referensnummer: 2019.426 KS
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55120000 Mötes- och konferenstjänster på hotell
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser att säkerställa Alingsås kommuns behov av konferenslokaler med eller utan övernattning, hel eller del av dag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55100000 Hotelltjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Alingsås kommun söker leverantörer inom en radie av 100 km från Alingsås centrum. Samtliga leverantörer som uppfyller ställda krav kommer att tilldelas ramavtal.