364847-2025 - Resultat
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – SPECT-DT
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSPECT-DT
BeskrivningRegion Västernorrland genomför upphandling som avser köp av SPECT/DT (gammakamera med möjlighet till tomografiska bilder i kombination med datortomograf). Utrustningarna kommer att placeras på Sundsvalls sjukhus och ersätta befintliga.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103664:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33111000 Röntgenapparatur, 33124200 Röntgendiagnostisk utrustning, 33111620 Gammakameror