2. Förfarande
Förfarande
Titel: Styrsystem/fastighetsautomation
Beskrivning: Beställaren har ett 30-tal egna fastigheter med varierande ålder. Upphandlingen avser ramavtal där beställaren har behov att utföra utbyte, felsökning och reparationer av styr och övervakningssystemen. Upphandlingen avser även två moderniseringar och utbyte av befintligt styrsystem i P-hus Kölnan och P-hus Norra Latin.
Intern identifierare: SP 2025/49
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 42961000 Manöver- och styrsystem
Ytterligare klassificering (cpv): 32573000 Kommunikationsstyrsystem, 42961000 Manöver- och styrsystem, 48151000 Datorstyrsystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Styrsystem/fastighetsautomation
Huvudklassificering (cpv): 31682210 Instrumenterings- och styrsystem