364940-2026 - Resultat
Sverige – Läkemedel – Läkemedel för nuklearmedicinskt bruk
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLäkemedel för nuklearmedicinskt bruk
BeskrivningUpphandlingen avser avtal för läkemedel som använda inom nuklearmedicinsk verksamhet och omfattar följande produktgrupper: - Tc- generator - Radioaktiva läkemedel - Inmärkningskit
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33600000 Läkemedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102312:Lot:1