364980-2025 - Resultat
Sverige – Social omsorg med inkvartering – Bostad med särskild service (LSS) Nationellt Ramavtal
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bostad med särskild service (LSS) Nationellt Ramavtal
Beskrivning: Upphandlingen omfattar Ramavtal för framtida avrop av enskilda platser i hela Sverige för insatsen bostad med särskild service enligt lag (1993:387) om stöd och service till vissa funktionshindrade (LSS) 9 § 9.
Intern identifierare: OSN-2022-00715-FKU
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Upphandlingen genomförs enligt kapitel 19 i lag (2016:1145) om offentlig upphandling (LOU). Alla leverantörer har rätt att delta genom att lämna anbud i upphandlingen och avtal tilldelas de leverantörer som uppfyller ställda krav.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85311000 Social omsorg med inkvartering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000