See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Jourläkartjänster till anstalter och häkten region Stockholm
Beskrivning: Kriminalvården genomför upphandling av jourläkartjänster för vård och behandling av häktade och intagna på verksamhetsställen i region Stockholm, Kriminalvården. Leverantören ska tillhandahålla tjänster i form av medicinsk bedömning, diagnostik, rådgivning och behandling för häktade och intagna. Leverantören ska tillhandahålla en beredskap av läkare under kvällar och nätter (vardagar) samt dygnet runt under helger och helgdagar.
Föregående meddelande: 591598-2023
Intern identifierare: 2023-20507
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85120000 Läkarvård och tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generella krav
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Jourläkartjänster till anstalter och häkten i region Stockholm