365083-2023 - PlaneringSverige-Eslöv: Programvaruutvecklingstjänster för utbildning
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Lärplattform för gymnasium och vuxenutbildning 2023
Referensnummer: GoV.2023.0172
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212931 Programvaruutvecklingstjänster för utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Eslövs kommun avser att upphandla en gemensam pedagogisk lärplattform för gymnasium och vuxenutbildning under hösten 2023. Vi inbjuder härmed till inlämning av RFI avseende den kommande upphandlingen.
Vänligen observera att detta inte utgör en anbudsförfrågan och är därför inget som förpliktar Eslövs kommun att genomföra någon upphandling eller annat åtagande. Svar på denna RFI förpliktar inte heller leverantören att inkomma med anbud i en kommande upphandling.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48100000 Programvara för särskild industri, 48311000 Programvara för dokumenthantering, 48332000 Programvara för schemaläggning, 48445000 Programvara för kundhantering, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 48931000 Programvara för utbildning, 72212900 Programvaruutvecklingstjänster för diverse programvara och datorsystem, 72212930 Programvaruutvecklingstjänster för utbildning och underhållning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen