2. Förfarande
Förfarande
Titel: Besiktningskonsulter
Beskrivning: Byggbesiktning: Huvudbesiktningsman Byggbesiktningsman Bitr. byggbesiktningsman KMA-sakkunnig Putsbesiktningsman Konstruktion: Konstruktionsbesiktning Stålbesiktningsman Målning: Målningsbesiktningsman Glas: Glasbesiktningsman Tillgänglighet: Tillgänglighetssakkunnig El, tele, data: Elbesiktningsman El-revision SÄK: Säkerhetsbesiktningsman Säkerhetsskydd Skyddsobjekt (Referensprojekt) VVS: VVS-besiktningsman Styr- och övervakningsbesiktningsman OVK besiktningsman Sprinkler Sprinklerbesiktningsman Hiss: Hissbesiktningsman Säkerhetsbesiktning hiss Brand: Brandsakkunnig - Besiktningsman för brandlarm - Besiktningsman för utrymningslarm med talat meddelande - Besiktningsman för vattensprinkler - Besiktningsman för gassläcksystem - Besiktningsman för vattendimma
Intern identifierare: 1179-2023/24
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Besiktningskonsulter