See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Analysinstrument för blodgasmätning
Beskrivning: Karolinska Universitetssjukhuset (Karolinska) har för avsikt att upphandla avancerade analysinstrument för blodgasmätning, instrumenten kommer att användas inom Region Stockholm för såväl patientnära analyser (PNA) som för laboratorieverksamhet.
Intern identifierare: K 2023-4167
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 38432000 Analysapparatur, 38434520 Apparater för analys av blod
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Se upphandlingsdokument
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Avtal
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Krav på anbudsgivaren
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Kravspecifikation
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Utvärderingsmodell