365156-2023 - ResultatSverige-Trosa: Sophämtning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avfallshämtning Trosa kommun, 2
Referensnummer: TSN 2023/48
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90511000 Sophämtning
II.1.4.
Kort beskrivning
Insamling av avfall som omfattas av kommunens ansvar samt transport till behandlings- eller återvinningsanläggning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90511000 Sophämtning, 90500000 Avfallstjänster, 90512000 Avfallstransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Inom Trosa kommuns geografiska område.