365168-2021 - ResultatSverige-Ronneby: Ingenjörstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster
Referensnummer: 20/26
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71300000 Ingenjörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser täcka upphandlande myndigheters behov av olika konsulttjänster enligt indelade grupper för Ronneby kommun, AB Ronnebyhus, AB Ronneby Industrifastigheter och Ronneby Miljö & Teknik AB
Anbudets giltighetstid
Anbud ska vara giltigt till och med 2021-06-30.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen