Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster Mark
Referensnummer: 20/28
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71300000 Ingenjörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser upphandling av konsulttjänster avseende mark för Ronneby kommun, AB Ronnebyhus, AB Ronneby Industrifastigheter och Ronneby Miljö & Teknik AB.
Anbudets giltighetstid
Anbud ska vara giltigt till och med 2021-06-30.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71321000 Tekniska konstruktionstjänster för maskintekniska och elektriska installationer i byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen