365194-2019 - ResultatSverige-Sundsvall: Avfallstransport
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Containertömning, verksamhetsavfall, källsortering
Referensnummer: UH-2019-60
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90512000 Avfallstransport
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar hämtning av källsorterat verksamhetsavfall i fastigheter ägda eller förhyrda av Sundsvalls Kommun eller dess bolag, samt hyra och tömning av containers.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Sundsvalls kommun inkl bolag. (Ej Mitthem)
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90512000 Avfallstransport, 90500000 Avfallstjänster, 90513300 Avfallsförbränning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Mitthem AB
Del nr: 2
Sundsvalls kommun inkl bolag
Del nr: 3
Sundsvalls kommun inkl bolag UH-2019-60
Del nr: 4
Årshyra, hämtning och hantering av sekretessklassade dokument.
Del nr: 5