365202-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Karlshamn: Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyra av arbetskläder samt tvätt.
Referensnummer: UH-2016-122
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Karlshamns kommun och CURA Individutveckling inbjuder till upphandling som avser hyra av arbetskläder inklusive tvätteritjänst.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör, 33199000 Sjukvårdskläder
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen