365257-2018 - ResultatSverige-Falun: Brandskyddstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skogsbrandbevakning med flyg i Dalarnas län
Referensnummer: 452-1205-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
75251110 Brandskyddstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Länsstyrelsen i Dalarnas län inbjuder till anbudsgivning avseende upphandling av Skogsbrandbevakning med flyg i Dalarnas län.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60440000 Flygning och tillhörande tjänster, 60445000 Flygtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen