365270-2018 - ResultatSverige-Spånga: Underhållningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal scenteknik
Referensnummer: 2.6/1050/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
92300000 Underhållningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser tillhandahållande av tekniska tjänster inom leverans, hyra, installation och inköp inom scenteknik för professionell scenkonst.
I huvudsak består uppdrag av att:
Bistå beställaren med korrekt val av läktare, podier, ställningar, dans- och scengolv etc. för professionell scenkonst i rätt tid till rätt kostnad.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45237000 Anläggningsarbeten för scener, 71318100 Ljustekniska tjänster, 92360000 Pyrotekniska tjänster, 92370000 Ljudteknikertjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen