365271-2020 - ÄndringSverige-Kristianstad: Läkemedel
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Radiofarmaka 2020
Referensnummer: 2020-O000418
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33600000 Läkemedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Radiofarmaka, Generatorer, Radioaktiva läkemedel och kit på rekvisition för Region Skåne. Avtal är planerat att starta 1.11.2020.