365295-2018 - ResultatSverige-Sala: Snöröjning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snöröjning och halkbekämpning för Sala kommun och Salabostäder
Referensnummer: 2017/1124
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av snöröjning och halkbekämpning för Sala kommun och Salabostäder. Både tätort och ytterområden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden, 90630000 Isröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen