Arvidsjaur kommun inbjuder er härmed till anbudsgivning i enlighet med annonserade upphandlingsdokument. Uppdraget omfattar skolskjuts, det vill säga transporter av elever till och från skolor inom Arvidsjaurs kommun. Beställaren har för avsikt att teckna avtal med en eller flera Leverantörer för efterfrågat uppdrag.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Anbudsområde A
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 60100000 Vägtransporter, 60112000 Kollektivtrafik på väg, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Vägtransport av elever till och från skolor inom Arvidsjaur kommun.
Anbudsområde B
Del nr: 2
Anbudsområde C
Del nr: 3
Anbudsområde Taxianslutningar
Del nr: 4