365345-2020 - PlaneringSverige-Karlskrona: Säkerhetstjänster
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Framtidens larm
Referensnummer: KS 2020/4516 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Länsgemensam RFI om framtidens larm.
Upphandlande myndigheter
Karlskrona kommuns upphandlingsenhet handlägger denna RFI på uppdrag av:
Karlskrona kommun 212000-0829, Ronneby kommun 212000-0837,Karlshamns kommun 212000-0845, Olofströms kommun 212000-0811 och Sölvesborgs kommun 212000-0852
De upphandlande myndigheterna planerar att annonsera en upphandling av plattform för larmhantering, ordinärt boende.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31625000 Inbrotts- och brandlarm, 35121700 Larmsystem, 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 79711000 Larmövervakningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Request for information (RFI) angående framtidens larm i ordinärt boende.