2. Förfarande
Förfarande
Titel: Halkbekämpning, Eda
Beskrivning: Se anbudsinbjudan
Intern identifierare: Dnr 2026-239
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
Ytterligare klassificering (cpv): 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 34100000 Motorfordon, 34140000 Tyngre motorfordon, 34143000 Fordon för vinterväghållning, 34144420 Saltspridare, 34920000 Vägutrustning, 34927100 Vägsalt, 44113900 Material för vägunderhåll, 44113910 Material för vinterväghållning, 45233141 Väghållning, 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000