2. Förfarande
Förfarande
Titel: Injektions-, infusions-, transfusions- och punktionsprodukter
Beskrivning: Region Halland upphandlar förbrukningsmaterial inom angivet område, exempelvis infusionsaggregat, beredningssystem, NRFit-produkter, sprutor, kanyler, blodgassprutor, PVK, CVK, riskavfallsbehållare.
Intern identifierare: RS240636
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33141000 Engångsartiklar för icke-kemiskt medicinskt bruk och hematologiska förbrukningsartiklar, 33141220 Kanyler, 33141300 Utrustning för venpunktering och blodprovstagning, 33141310 Injektionssprutor, 33141624 Infusionsaggregat, 33194100 Utrustning för infusion, 33194200 Utrustning för transfusion
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del