365427-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Livsmedel, drycker, tobak o d – Livsmedel-huvudgrossist
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLivsmedel-huvudgrossist
BeskrivningVaggeryds kommun bjuder in till upphandling av huvudgrossisten. I upphandlingen ingår inköp och levereras av livsmedel enligt varugrupper upptagna i Bilaga 1 Produktbilaga.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99885:Lot:1