365438-2026 - Planering
Sverige – Järnvägs- och spårvägslok, rullande materiel samt tillhörande delar – RFI 6: RFI gällande Nästa Generation Öresundståg (NGÖ) - RFI 6 regarding Next Generation Öresund's train (NGÖ)
Förhandsmeddelande som endast används i informationssyfte
Varor - Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRFI 6: RFI gällande Nästa Generation Öresundståg (NGÖ) - RFI 6 regarding Next Generation Öresund's train (NGÖ)
BeskrivningRFI 6– Questions to the market - Nästa Generation Öresundståg. File enclosed describes the background to both the NGÖ project and RFI 6.
Intern identifierare118/2023
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Ytterligare om kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 34600000 Järnvägs- och spårvägslok, rullande materiel samt tillhörande delar
Ytterligare klassificering (cpv): 34622400 Järnvägsvagnar