2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ismaskin
Beskrivning: Skara kommun upphandlar en fabriksny ismaskin på el. I upphandlingen ingår även återköp av Skara kommuns befintliga ismaskin.
Intern identifierare: KFN 2026/95
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 43310000 Maskiner för väg- och vattenbyggnadsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 34144000 Motorfordon för särskilda syften
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000