Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vinterväghållning
Referensnummer: KSUH21/56
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar vinterunderhåll (snöröjning och halkbekämpning) på allmän platsmark samt kommunal fastighetsmark på hårdgjora ytor inom Ekerö kommun.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90620000 Snöröjning, 39237000 Snökäppar, 90612000 Gatsopning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen