2. Förfarande
Förfarande
Titel: Eriksdalsbadet, generalkonsult för utredningsuppdrag
Beskrivning: Uppdraget avser ett generalkonsultuppdrag för framtagande av utredning samt volymstudier som underlag för kommande utredningsbeslut avseende Eriksdalsbadets framtid.
Intern identifierare: FSK 2024/667
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71210000 Arkitektoniska konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71313400 Miljökonsekvensbedömning för bygg- och anläggningsarbeten, 71314100 Tjänster på elområdet, 71315200 Byggkonsulttjänster, 71321300 Konsulttjänster inom VA, 71321400 Konsulttjänster inom ventilation, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 72224000 Konsulttjänster för projektledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Eriksdalsbadet, generalkonsult för utredningsuppdrag