365572-2023 - ResultatSverige-Vänersborg: Installation av värme, ventilation och luftkonditionering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
ENTREPRENAD LUFTBEHANDLING OMRÅDE GÖTEBORG
Referensnummer: SFSS 2023-02668
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering
II.1.4.
Kort beskrivning
Västfastigheter genomför upphandling av ramavtal entreprenad 2024 gällande luftbehandlings entreprenader för det geografiska området Göteborg.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331220 Installation av luftkonditionering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen