Huvudsaklig CPV-kod 45213300 Byggnader för transport
II.1.4.
Kort beskrivning
I Stockholm Norvik hamn ska en central byggnad uppföras, Huvudbyggnad CTN. Byggnaden inrymmer gemensamma funktioner för de verksamma i hamnen, bland annat omklädningsrum, matsal, mötesrum samt 3 kontorsvåningar.
Byggnaden är ca 2 000 kvm och 5 våningar hög.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
I Stockholm Norvik hamn sk.a en central byggnad uppföras, Huvudbyggnad CTN. Byggnaden inrymmer gemensamma funktioner för de verksamma i hamnen, bland annat omklädningsrum, matsal, mötesrum samt 3 kontorsvåningar.
Byggnaden är ca 2 000 kvm. och 5 våningar hög.