See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hantverkstjänster Bygg och snickeri
Beskrivning: Detta ramavtal avser bygg- och snickeriarbeten. Med byggarbeten avses löpande underhållsarbeten och mindre ny-, till- och ombyggnadsprojekt. Med snickeriarbeten avses renovering av snickerier interiört och exteriört i kulturhistoriska miljöer som t ex spegeldörrar, bröstpaneler osv. och även till viss del nytillverkning av snickerier.
Intern identifierare: 0337/23
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Hantverkstjänster - bygg/snickeri