See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hantverkstjänster GOLV - Bjuv, Klippan 2026
Beskrivning: Bjuv och Klippans kommuner samt Bjuvsbostäder AB avser att teckna ramavtal gällande hantverkstjänster för utförande av uppdrag av varierande storlek inom fackområdet: Golv och plattsättning. Anbudsgivaren ska utföra golvläggningsarbeten inklusive alla tjänster förenat med detta om inte annat framgår av respektive avrop till en fullt färdig och fungerande produkt. Golvarbeten omfattar nyinstallation, större och mindre löpande renoverings-, underhålls- och servicearbeten på kommunen fastigheter och anläggningar.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45431000 Golv- och plattläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Delområde 1: Bjuvs kommun, AB Bjuvsbostäder
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126083:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45432110 Golvläggning, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 2: Klippans kommun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126083:Lot:2