365705-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – P 12 Norra kajen
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelP 12 Norra kajen
BeskrivningUmeå Hamn AB upphandlar en utförandeentreprenad avseende slutförande av Norra kajen i enlighet med upphandlingsdokumenten.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132664:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45240000 Anläggningsarbete för vattenprojekt, 45241000 Hamnanläggningsarbeten, 45241100 Anläggningsarbeten för kajer, 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten