365724-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Larmsystem
Meddelande om upphandling
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen
Mobila larmenheter.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholm.
Nuts-kod SE Sverige
II.1.4.
Information om ramavtal
Ramavtal med en enda aktör
Ramavtalets löptid
Antal år: 4
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Polismyndigheten avser att upphandla mobila larmenheter för personer som enligt Polismyndighetens bedömning behöver skydd.
Förfrågningsunderlaget är publicerat på Polisens upphandlarprofil: www.polisen.se/Aktuellt/Aktuella-upphandlingar/
Anbudsgivaren bär själv ansvar för att tillägna sig fullständigt Förfrågningsunderlag.
För denna anbudsprocess använder sig inköparen av Mercell Sourcing Service. För att meddela ditt intresse samt att få tillgång till samtliga dokument, klicka på nedanstående länk eller kopiera den och klistra in i din webbläsare: http://permalink.mercell.com/61578276.aspx
Följ därefter instruktionerna på webbsidan.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
35121700 Larmsystem, 35100000 Nöd- och säkerhetsutrustning, 35121000 Säkerhetsmateriel
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner
Option: nej