365736-2023 - PlaneringSverige-Uppsala: Diverse brandskyddsutrustning
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Brandslangar
Referensnummer: RÄN-2023-00077
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44480000 Diverse brandskyddsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Succesiva avrop av brandslangar och tillbehör till Uppsala brandförsvar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44482100 Brandslangar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser inköp av Brandslangar med tillbehör. Upphandlingsvärdet uppskattas till maximalt 6 000 000 kronor.