365787-2016 - ResultatSverige-Eslöv: Gasformiga bränslen
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Biogas 2016.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Eslöv.
Nuts-kod SE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Eslövs Bostads AB, organisationsnummer 556095-2391, Eslövs kommun organisationsnummer 212000-1173 och Eslövs Industrifastigheter AB organisationsnummer 556065-1779 (Beställaren) handlar gemensamt upp biogas och inbjuder Er att lämna anbud avseende leveranser av biogas för uppvärmning till fastigheter.
Avtalstiden är 1.12.2016 kl 6:00 till och med 1.1.2019 kl 6:00. Med möjlighet för beställaren att förlänga avtalet 1 + 1 år.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
09120000 Gasformiga bränslen, 09123000 Naturgas
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.