The contract includes construction, manufacture, delivery and installation of 3 pieces, 1x145/46 kV 40 MVA, 2x145/11,5 kV 40 MVA.
The power transformers are to be delivered and installed at a new substation in Sävar
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 17 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45000000 Anläggningsarbete, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45317000 Övriga elinstallationsarbeten, 45317200 Elinstallation av transformatorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen